V projektu TRANS3Net proběhl workshop věnovaný problematice strategie činnosti česko-německo-polské sítě pro podporu rozvoje transferu inovací

V polské Vratislavi se dne 10.10.2017 v rámci realizace projektu TRANS3Net uskutečnil workshop věnovaný problematice strategie činnosti česko-německo-polské sítě pro podporu rozvoje transferu inovací v tomto trinárodním regionu. Cílem workshopu byla především diskuse podnětů pro konečné nastavení obsahu strategie, které byly získány z úrovně významných stakeholderů z České republiky, Německa a Polska.

Za Hospodářskou a sociální radu Ústeckého kraje jako jednoho z partnerů projektu prezentoval nejvýznamnější výstupy z jednání s českými stakeholdery (patřilo mezi ně např. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstvo pro místní rozvoj, Krajský úřad Ústeckého kraje atd.) Karel Tichý. Uvedl, že vznikající strategii je především potřeba více provázat s již existujícími iniciativami a platformami, které se zaměřují na podporu transferu inovací, zároveň zdůraznil význam definování jasných indikátorů, které pomohou do budoucna vyhodnocovat efektivitu činnosti nově vznikající sítě.

V rámci workshopu představil svou činnost Vratislavský technologický park, který může být zajímavou inspirací pro rozvoj technologicky orientovaných start-upů i v rámci Ústeckého kraje. Další novinky a informace spojené se strategií a projektem TRANS3Net je možné sledovat prostřednictvím webových stránek projektu nebo facebookového profilu. Nejbližší akcí konanou v rámci projektu bude tzv. TRANS3Net.visit, v jejímž rámci budou mít 9. listopadu 2017 zájemci z řad odborné veřejnosti z České republiky, Německa i Polska šanci navštívit vědecko-výzkumnou infrastrukturu UniCRE v Záluží u Litvínova.