Mondi Štětí a.s. dbá o zaměstnance, životní prostředí, kraj a své okolí

Mondi Štětí a.s., jako dominantní zaměstnavatel ve městě Štětí, aktivně přispívá k rozvoji regionu a podporuje místní komunity. Investuje do oprav infrastruktury (např. oprava hasičské zbrojnice), festivalů a dobrovolnických sborů (festival dechové hudby FEDO, oslava 150 let sboru dobrovolných hasičů), s cílem posílit spokojenost obyvatel a rozvoj obce. Také podporuje sportovní vyžití v regionu – je sponzorem národního olympijského centra vodních sportů Labe Aréna, podílí se na výstavbě multifunkční haly v Roudnici nad Labem a věnuje se malým sportovcům a mnoho dalšího.

Svým zaměstnancům Mondi Štětí a.s. poskytuje velmi širokou škálu benefitů, například: týden dovolené navíc, možnost bezúročných půjček pro různé účely až do výše 500 tisíc Kč, jazykové kurzy, ovoce na pracovišti, zkrácená pracovní doba pro všechny zaměstnance (37,5 hod./týden), možnost home office, celosezónní permanentky na hokej a fotbal dvou významných herních týmů, bezplatná help linka pro nejrůznější účely – poradenství, psychologická pomoc apod., příspěvek na stravování v závodní jídelně, rozvoz obědů v rámci areálu provozu na náklady zaměstnavatel a mnoho dalšího.

Dále se věnuje odbornému růstu svých zaměstnanců, nabízí školení a vzdělávání v rámci Mondi Academy či programu pro mladé talenty NEXGEN, společnost nabízí programy pro leadry – zaměstnanci na vedoucích pozicích jsou zapojeni do programu Strong leader pro management a Strong leader FLM. Dále realizují také papírenskou školu, programy pro ženy v rámci Mondi Women Club, X-learning, kde se zaměstnanci formou interaktivních videí vzdělávají v oblasti bezpečnosti práce na pracovišti.

Pro zaměstnance a jejich rodiny pořádá Mondi během roku spoustu akcí, např. oslavy zaměstnaneckých výročí, rodinné EKO dny, Dny změny, lyžařský zájezd, pro děti a vnoučata zaměstnanců organizujeme dětský tábor. V rámci klubu Mondi for Life se organizují týmové akce a zájezdy, kam jsou přizváni i rodinní příslušníci.

Ve firmě Mondi Štětí pečují o životní prostředí prostřednictvím širokého spektra aktivit a projektů, které přesahují rámec povinné legislativy. Některé z těchto iniciativ zahrnují:

  • Environmentální výzvy (například v roce 2022 podpořili 22 projektů v celkové výši 543 tisíc Kč, jejichž cílem byla podpora environmentální výchovy a zatraktivnění životního prostředí v okolí);
  • Eko-den;
  • Certifikace ISO (ISO 14001 pro systém řízení životního prostředí a ISO 50001 pro energetický anagement);
  • Tradiční Den změny;
  • Recyklované materiály a obnovitelné zdroje energie (v roce 2022 zpracovali 57 000 tun sběrového papíru, což představuje téměř 30 % z celkového množství v České republice);
  • Investice do udržitelnosti;
  • Inovativní obaly (vyvíjí a vyrábí obaly a obalová řešení, která jsou recyklovatelná, kompostovatelná nebo opakovaně použitelná).

Transparentnost řízení organizace je pro společnost zásadní, a proto zavedli následující opatření: Etický kodex a kodex dodavatelů, SpeakOut linka (anonymní telefonní linka), Průzkum spokojenosti se zákazníky, SEAT audit (měří a hodnotí socioekonomický dopad společnosti na region).

Společnost získala titul Zaměstnavatel roku 2022 v kategorii firem do 5 000 zaměstnanců v prestižní soutěži Sodexo Zaměstnavatel roku. Také opakovaně obdrželi zlaté medaile v soutěži Sodexo Zaměstnavatel roku v kategorii Férový zaměstnavatel s dobrou atmosférou a regionální vítězství v Ústeckém kraji.