TRCZ s.r.o. si uvědomuje, že nese odpovědnost nejen za svou výrobu, ale také své okolí

Letos jsme opět oceňovali v rámci 5. ročníku soutěže „Cena hejtmana Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost“. Ceny hejtmana se účastnilo 39 subjektů z řad podnikatelského i veřejného sektoru, včetně škol a obcí. A kteří to byli? POJĎME SI KAŽDÉHO ÚČASTNÍKA POSTUPNĚ PŘEDSTAVIT.

TRCZ s.r.o. je s bezmála tisícovkou zaměstnanců největším zaměstnavatelem regionu. Jako součást skupiny Tokai Rika patří mezi největší světové hráče na poli automotive. Mezi její přední zákazníky se řadí automobilky Toyota, Ford, Suzuki, Scania a další. Právě do jejich vozů lovosická TRCZ dodává tu nejkvalitnější elektroniku, přepínače a bezpečnostní pásy.

Při výrobě používá TRCZ nejmodernější technologie díky nimž dosahuje vysoké efektivity. Nadstandardní mzda a benefity, důraz na bezpečnost a zdraví při práci, čisté pracovní prostředí, otevřená komunikace…to jsou hodnoty, které v TRCZ nejlépe vystihují vztah k zaměstnancům.

TRCZ každoročně vyhlašuje soutěž Technika nás baví. V rámci této aktivity finančně podporuje mateřské, základní, střední a vysoké školy jakožto i zájmové organizace v podpoření zájmu dětí o techniku jako takovou.  Dále společnost podporuje hokejový a házenkářský klub, přispívá na dětské dny, hudební festivaly, cyklistické závody apod.  Zároveň TRCZ podporuje nevýdělečné akce (kulturní, sportovní, nebo charitativní) pořádané zaměstnanci pro veřejnost. V letošním roce se mezi jednu z nejúspěšnějších akcí bezesporu řadí šipkový Turnaj pro Matýska. Jedná se o charitativní akci pořádanou zaměstnanci TRCZ, jejíž výtěžek jde na podporu nemocného syna zaměstnance. TRCZ výtěžek zvedla o dalších 30.000,-Kč a pro malého Matýska se tak vybralo celkem 84.000,-Kč.

Pro zaměstnance společnosti má TRCZ rozvojové plány, systém školení (stovky odborných školení ročně), včetně školení v Japonsku, softskills školení pro vedoucí (3 stupně manažerské akademie), bezplatné kurzy AJ pro zaměstnance s potenciálním růstem. Již tradicí se taktéž staly rodinné dny.

Více než rok jsou v běhu tzv. maminkovské linky. Jedná se o pozice ve směnném provozu, které mají změněnou pracovní dobu tak, aby maminky nebo tatínkové malých dětí mohli své ratolesti bez problémů vodit a vyzvedávat za školky.

Mezi další nefinanční benefity patří:

  • Flexipasy (multipass karty) na rehabilitace, nákup zdravotních potřeb
  • Bezplatné vyšetření zraku, cholesterolu a měření tlaku. Podologické vyšetření, závodní lékař vyšetřuje přímo v továrně v ordinaci.
  • Zvýhodněné nabídky od pojišťoven a bank
  • Výhodné relaxační nabídky
  • Zvýhodněné obědy (1,-Kč, 4,-Kč a 6,-Kč za základní hlavní jídlo)
  • Vánoční kapři za poloviční cenu
  • Zvýhodněné mobilní tarify
  • Firemní oblečení
  • Pružná pracovní doba

V oblasti ochrany životního prostředí TRCZ snižuje produkci CO2 a zvyšuje procento tříděného odpadu. Většina odpadu je recyklována. Na základě energetického auditu TRCZ hledá další možnosti snižování spotřeby energií.  Ve většině továrny jsou vyměněná klasická svítidla za LED osvětlení.

CSR v TRCZ vznikla jako vlastní iniciativa. Jako největší zaměstnavatel v regionu se chce TRCZ stát také hlavně dobrým sousedem s pozitivním dopadem na své okolí, na svou komunitu. TRCZ se snaží o to, aby nebyla chápána pouze jako továrna na výrobu, ale jako organismus, který spolužije se svým okolím a vytváří tak prostředí pro trvale udržitelný rozvoj.

„Jsme největším zaměstnavatelem našeho regionu. Uvědomujeme si, že díky tomu neneseme odpovědnost jen za naši výrobu, ale také za naše okolí. Snažíme se být stabilním a odpovědným zaměstnavatelem. Tedy zajistit stabilní pracovní příležitosti bezmála tisícovce zaměstnanců,  podporovat kvalitní vzdělávání dětí a nezapomínat na sportovní a kulturní vyžití obyvatel,“ doplňuje Miroslav Horký, Legal & Development section manager.