MOSTECKÁ SUPERPOTRAVINA.CZ SE V OBLASTI SPOLEČENSKÉ ODPOVĚDNOSTI SKUTEČNĚ SNAŽÍ

V loňském roce jsme oceňovali v rámci soutěže 3. ročníku Ceny Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost! Ceny hejtmana se účastnilo 32 subjektů z řad podnikatelského i veřejného sektoru, včetně škol a obcí. A kteří to byli? POJĎME SI KAŽDÉHO ÚČASTNÍKA POSTUPNĚ PŘEDSTAVIT.

Internetový obchod Superpotravina.cz je specialistou na potraviny budoucnosti. Superpotraviny jsou potraviny, nabité vitamíny a minerály a obsahují mnoho stopových prvků.

Společnost Superpotravina.cz podporuje místní kluby dary ze svého sortimentu zdravé výživy, např. klub Spartan Race Training Group Most. Kromě významné podpory např. na Plesu sportovců spolupracují i s Magistrátem města Most na kulturních akcích pořádaných či spolupořádaných touto společností. Pro zákazníky prodejny jsou zřízeny bezplatné individuální konzultace. Ze svého obratu věnují v průměru 10 % na podporu veřejně prospěšných aktivit v našem kraji.

Mezi nefinanční benefity pro své zaměstnance řadí jídelní kupony, pravidelné teambuildingové akce, vstupenky na kulturní a společenské akce, zázemí pro odpočinek v budově společnosti, bezplatnou kávu a čaj, flexibilní pracovní dobu, školení a semináře hrazené firmou. Pro odborný růst svých zaměstnanců v roce 2016 využili programu Stáže pro mladé. Nakupují pouze ekologické a k lidskému zdraví šetrné čisticí prostředky. 1x ročně nabízí příspěvky na akreditované masáže.

Jedno z kritérií pro výběr dodavatelů jsou kvalitní produkty, lokální výroba v rámci České republiky, dodržování lidských práv při výrobě či distribuci zboží, certifikace kvality, BIO certifikace a fair trade výrobky. Fair trade je způsob obchodu, který poskytuje pěstitelům, zaměstnancům a řemeslníkům z rozvojových zemí možnost uživit se vlastní prací za důstojných podmínek. Fair trade zaručuje férové obchodní podmínky, dodržování lidských a pracovních práv nebo šetrnost k životnímu prostředí.

V rámci uplatňování environmentální politiky využívají environmentálního vzdělávání zaměstnanců, striktně třídí odpad a recyklují obalové materiály. Odpady pravidelně odváží na vlastní náklady do specializovaných sběren a nevyužívají žádný nebezpečný odpad.

Hospodaří jak s energiemi, tak s vodou. Zaměstnanci mají k dispozici úspornou myčku a na sociálních zařízeních nevyužívají papírové ručníky. Činností této společnosti nevzniká žádný odpad ohrožující životní prostředí.

Jejich další aktivity, které tématicky podporují životní prostředí: Za férové banány, kampaň podporující zavedení fairtrade výrobků do supermarketů nebo Voda pro Afriku, kampaň díky které jsou budovány studny v Africe. Lokálně spoluprací se spolkem Re-Generace, který pořádá osvětové akce pro děti.

V roce 2016 zdarma uspořádali dva workshopy s tématikou zdravého životního stylu a stravování v Mostě a Chomutově. Vstupné na tuto akci bylo zdarma. Akce měla ryze osvětový charakter a setkala se s velkým zájmem a úspěchem.

V roce 2017 byl uspořádán Superfestival zdraví – veletrh zdravého životního stylu, který je jediný svého druhu na severu Čech. Celková návštěvnost dosáhla 1300 osob. Úspěch této akce je pro společnost závazkem do dalších let.

Podporují neziskovou organizaci Loono, díky které se tak můžou návštěvníci akcí bezplatně seznámit se samovyšetřením a prevencí rakoviny prsu a prostaty.

Věcnými dary pravidelně podporují Městský útulek Rudolice a Kočičí spolek Jasmína v Litvínově. V roce 2016 se zúčastnili dobrovolnického dne v Kojeneckém ústavu v Mostě a pomáhali s celkovým obstaráváním kojenců.

Hospodářská a sociální rada Ústeckého kraje je zřízena jako iniciativní, koordinační a dohodovací subjekt pro jednání s vládou ČR, ministerstvy, ústředními správními úřady a orgány Ústeckého kraje v otázkách hospodářského a sociálního rozvoje Ústeckého kraje. Cílem HSR-ÚK je vyvážený a sociální rozvoj Ústeckého kraje a zvyšování úrovně jeho obyvatel. Všichni členi pracují v HSR-ÚK bez nároku na honorář.