ADLER International, a.s. vítěz v kategorii podnikatelský subjekt do 250 zaměstnanců

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

V loňském roce jsme oceňovali v rámci soutěže 4. ročníku Ceny Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost! Ceny hejtmana se účastnilo 43 subjektů z řad podnikatelského i veřejného sektoru, včetně škol a obcí. A kteří to byli? POJĎME SI KAŽDÉHO ÚČASTNÍKA POSTUPNĚ PŘEDSTAVIT.

 

ADLER International, a. s.        

 

Ústecká firma, jejíž stěžejní činností je v rámci dceřiné  společnosti ADLER Czech výroba a prodej především reklamního textilu, vykazuje dlouhodobou úspěšnou spolupráci s místní Univerzitou Jana Evangelisty Purkyně. Konzultuje náměty na vysokoškolské práce, zprostředkovává odbornou praxi, umožňuje stáže, poskytuje přednášející z řad zaměstnanců – odborníků, spolupořádá příměstské tábory. Spolupracuje také s řadou dalších institucí:  Inovační centrum Ústeckého kraje  – výzkum a vývoj, onkologické oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, Činoherní klub Ústí nad Labem, Tichý svět – tábor pro neslyšící, Život bez             bariér, dětský domov Řepiště, Nadace VIA, Nadační fond Matěje Proška. Také s neziskovou organizací „Moment“ darováním neprodaného textilního zboží, a řadou dalších.  

 

 

V roce 2017 byla na podporu regionu vynaložena částka ve výši téměř 200 tisíc korun.

Společnost poskytuje svým zaměstnancům celou škálu nefinančních benefitů:

Jazykové kurzy včetně českého jazyka pro cizince, odborné vzdělávání, stravenky, sick days, pestrý pitný režim včetně kvalitního presovače, smoothiemakeru a sodastreamu, vitamínové balíčky, drobné dárky, ovoce na pracovišti a iontové nápoje, zvýhodněné tarify firemního operátora, příjemné prostředí nových, moderních budov s vlastní jídelnou nabízející také bezlepkové a fit varianty jídel, tematické snídaně pro zaměstnance, zaměstnanci mají možnost zakoupit produkty za zvýhodněnou cenu, zapůjčení automobilu pro soukromé účely.

ADLER je dynamicky se rozvíjející skupina, kde nedochází k rušení a uzavírání provozů, proto také nedochází k propouštění zaměstnanců. V případě ukončení pracovního poměru firma aktivně spolupracuje při zpracovaní životopisu.

 

 

 

Zodpovědným dodržování zásad CSR se chce firma nejen odlišit od konkurence, ale především posílit svoji transparentnost a důvěryhodnost na českých a evropských trzích a v neposlední řadě udržet si kvalitní a loajální zaměstnance.

 

 

 

 

„Prvky společenské odpovědnosti jsou pro skupinu ADLER dlouhodobě samozřejmostí. Společnost se stará o své zaměstnance, zaměřuje se na přírodu, sleduje své ekonomické dopady na regionální, národní i mezinárodní úrovni, a všude tam se zaměstnanci snaží podle možností i pomáhat potřebným. A jsou to právě zaměstnanci, kteří společným sdílením hodnot, do kterých společenská odpovědnost patří, vytvářejí prostředí, iniciují i realizují tyto aktivity,“ říká předseda představenstva ADLER International a statutární ředitel ADLER Czech Radek Veselý.