Ústecký kraj navštívil předseda vlády Bohuslav Sobotka

Dne 20.7.2015 předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka na pozvání Hospodářské a sociální rady ÚK a vedení kraje uskutečnil celodenní pracovní návštěvu regionu. S premiérem se během dne setkal hejtman Oldřich Bubeníček, krajští radní, zástupci vysokých škol a výzkumných organizací, ředitelé významných podniků, zástupci měst a vedení krajské tripartity.

„Program návštěvy pana premiéra byl velmi nabitý a obsahoval témata, která jsou pro rozvoj kraje natolik zásadní, že chceme, aby se jimi zabývala vláda a na jejich řešení uvolnila patřičné finanční prostředky“, sdělila Gabriela Nekolová, místopředsedkyně Hospodářské a sociální rady ÚK a zástupkyně zmocněnce vlády pro Moravskoslezský a Ústecký kraj.

O naléhavosti problémů ÚK svědčí i to, že spolu s předsedou vlády se části jednání zúčastnila také ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová, ministr životního prostředí Richard Brabec, náměstci několika dalších ministerstev a zmocněnec vlády pro MSK a ÚK.

Mezi témata jednání patřila problematika sociálně vyloučených lokalit, podpora zaměstnanosti, rozvoj podnikání, výzkumu, vývoje a vzdělávání, významné dopravní úseky regionu, ale také obnova odumírajících lesů Krušných hor napadených plísní nebo využití starých průmyslových areálů.

Na tiskové konferenci premiér potvrdil, že vláda uspořádá v kraji na podzim letošního roku výjezdní zasedání, na kterém bude o těchto tématech jednat.

Předseda Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje Richard Falbr poděkoval premiérovi, že přijal pozvání do Ústeckého kraje a seznámil se podrobněji s jeho aktuálními problémy. Poukázal na skutečnost, že Ústecký kraj v minulosti hodně celé zemi dával, ať již přímou těžbou uhlí nebo výrobou elektrické energie, a nyní přišla doba, kdy kraj k řešení aktuálních problémů potřebuje podporu ze strany vlády ČR.

 

Fotogalerie

zdroj: Úřad vlády ČR, 2015

zdroj: Úřad vlády ČR, 2015zdroj: Úřad vlády ČR, 2015zdroj: Úřad vlády ČR, 2015zdroj: Úřad vlády ČR, 2015zdroj: Úřad vlády ČR, 2015zdroj: Úřad vlády ČR, 2015zdroj: Úřad vlády ČR, 2015zdroj: Úřad vlády ČR, 2015zdroj: Úřad vlády ČR, 2015zdroj: Úřad vlády ČR, 2015zdroj: Úřad vlády ČR, 2015zdroj: Úřad vlády ČR, 2015