TRCZ s.r.o. je nejen společensky odpovědná firma, ale hlavně dobrý a odpovědný zaměstnavatel!

V loňském roce jsme oceňovali v rámci soutěže 4. ročníku Ceny Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost! Ceny hejtmana se účastnilo 43 subjektů z řad podnikatelského i veřejného sektoru, včetně škol a obcí. A kteří to byli? POJĎME SI KAŽDÉHO ÚČASTNÍKA POSTUPNĚ PŘEDSTAVIT.

 

 

TRCZ s.r.o. 

Společnost TRCZ s.r.o. je stoprocentní dceřinou společností japonského podniku Tokai Rika Co., Ltd., který je jedním z největších světových výrobců automobilových dílů.

TRCZ byla založena koncem roku 2001 a už v prosinci 2003 zahájila výrobu v nové továrně postavené na zelené louce v Lovosicích v severních Čechách. Stavba patří k největším a nejmodernějším produkčním kapacitám skupiny Tokai Rika a její současný výrobní sortiment tvoří především multifunkční ovladače, bezpečnostní pásy a další komponenty sloužící k zajištění aktivní a pasivní bezpečnosti ve vozidlech. Hlavními odběrateli těchto špičkových komponentů jsou zejména významné automobilky v Evropě.

K rozvoji služeb občanům v Ústeckem kraji přispívají podporou hned osmi mateřských školek, kterým nakoupili stavebnice, podporují tím technické vzdělávání děti. Každoročně vyhlašují soutěž Technika nás baví. V rámci této aktivity finančně podporují mateřské, základní, střední a vysoké školy jakožto i zájmové organizace v podpoření zájmu dětí o techniku jako takovou. Dále firma podporuje hokejový a házenkářský klub, přispívají na dětské dny, hudební festivaly, cyklistické závody apod.

 

Pro zaměstnance firmy mají rozvojové plány, systém školení (stovky odborných školení ročně), včetně školení v Japonsku, softskills školení pro vedoucí (3 stupně manažerské akademie), bezplatné kurzy AJ pro zaměstnance s potenciálním růstem.

Mezi další nefinanční benefity patří:

  • Flexipasy (multipass karty) na rehabilitace, nákup zdravotních potřeb
  • Bezplatné vyšetření zraku, cholesterolu a měření tlaku. Podologické vyšetření, závodní lékař vyšetřuje přímo v továrně v ordinaci.
  • Zvýhodněné nabídky od pojišťoven a bank
  • Výhodné relaxační nabídky
  • Zvýhodněné obědy (1,-Kč, 4,-Kč a 6,-Kč za základní hlavní jídlo)
  • Vánoční kapři za poloviční cenu
  • Zvýhodněné mobilní tarify
  • Firemní oblečení
  • Pružná pracovní doba

V oblasti ochrany životního prostředí snižují produkci CO2 a zvyšují procenta tříděného odpadu. Většinu odpadu recyklují 77,9 % všech odpadů. Mají energetický audit celé továrny a na základě něho hledají další možnosti snižování spotřeby energií. V části továrny vyměnili klasické zářivkové osvětlení za LED osvětlení a postupně chtějí obměnit i zbytek. TRCZ je druhým rokem účastníkem akce Do práce na kole. Platí za zaměstnance startovné a podporuje je v alternativních formách dopravy do práce za účelem udržitelného rozvoje, ochrany přírody a posílení zdraví zaměstnanců.

CSR v TRCZ vznikla jako vlastní iniciativy. Jsou největším zaměstnavatelem v regionu a chtějí se stát také hlavně dobrým sousedem s pozitivním dopadem na své okolí na svou komunitu. Neradi by byli chápáni pouze jako továrna na výrobu, ale jako organismus, který spolužije se svým okolím a vytváří tak prostředí pro trvale udržitelný zdroj a zároveň chtějí být vnímáni jako dobrý a odpovědný zaměstnavatel. Od minulého roku jsou CSR aktivity také vyžadovány od jejich zákazníků, v tomhle ohledu mají tedy značný náskok.

„Jsme největším zaměstnavatelem našeho regionu. Uvědomujeme si, že díky tomu neneseme odpovědnost jen za naši výrobu, ale také za naše okolí. Snažíme se být stabilním a odpovědným zaměstnavatelem. Tedy zajistit stabilní pracovní příležitosti bezmála tisícovce zaměstnanců, podporovat kvalitní vzdělávání dětí a nezapomínat na sportovní a kulturní vyžití obyvatel.“

Miroslav Horký, Legal & Development section manager