Teplická C111 s.r.o. – Biorestaurace Zahrada se v oblasti společenské odpovědnosti velmi snaží!

 

 

V loňském roce jsme oceňovali v rámci soutěže 4. ročníku Ceny Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost! Ceny hejtmana se účastnilo 43 subjektů z řad podnikatelského i veřejného sektoru, včetně škol a obcí. A kteří to byli? POJĎME SI KAŽDÉHO ÚČASTNÍKA POSTUPNĚ PŘEDSTAVIT.

C 111 s.r.o. (Biorestaurace Zahrada)  

 

„Tím, že pracuji spolu se zaměstnanci na všech pozicích je pro mě důležité, rozumět jim a vytvořit jim takové podmínky, aby je naplňovalo pracovat v mém týmu. „  Lucie Beyerová

Biorestaurace vznikala postupně od r. 2007 obrovským úsilím majitelky a její rodiny. Za ním stálo nadšení vytvořit místo, kde se mohou zdravě, chutně, nápaditě a z regionálních surovin najíst nejen zdraví, ale i nemocní lidé – diabetici, alergici, celiatici, lidé bez slinivky a žlučníku, též vegetariáni, vegani, makrobiotici… Za dobu působení se zformovalo několik zajímavých projektů, které i nadále podporují. Prvním z nich byly farmářské zeleninové „bedýnky“, další lesní školka Samorost, soukromá škola Molekula, přispívají finančně na útulky např. pro útulek Anidef zakoupili zateplenou boudu a připravili catering pro 150 lidí.

Ze svého obratu vzhledem k účetní situaci věnují služby místo peněz. Například minulý rok uspořádali farmářský trh, který přijela podpořit i moderovat spolu s majitelkou paní MUDr. Kateřina Cajthamlová. Byla tak dárkem pro zákazníky, kteří s ní mohli živě diskutovat a nebo si dát kávu.

I pro své zaměstnance mají nefinanční benefity: léčebné procedury, kurzy vaření zdarma i jako dárek pro jejich rodinné příslušníky, možnost uspořádání rodinných oslav v restauraci, zapůjčení služebního vozu po dobu, kdy nerozvážíme obědy, dárky – ekologické čistící přípravky, síťovky, služební telefon, Vánoční večírek, příspěvek na narozeniny, výlety s dětmi a samozřejmě možnost nákupu bio zeleniny a potravin za nákupní ceny restaurace.

Paní majitelka Lucie Beyerová byla v roce 2012 oceněna „Cenou osobnosti roku Ústeckého kraje“ a je mj. ambasadorkou přednášek podnikání teplického úřadu práce.

Restaurace obdržela již několik ocenění – 2009 – „R“ ocenění Originální místo, 2011 – Čestné uznání Arkadie Teplice (integrace a praxe handicapovaných studentů), 2012 – Osobnost Ústeckého kraje, 2018 – Zaměstnavatel roku – nominace pro zaměstnavatele za zaměstnávání sociálně znevýhodněných zaměstnanců.

 

 

Nezapomínají ani na životní prostředí zateplení, kompostování, používání přírodního vosku na dubové stoly, nákup výrobků šetrných k životnímu

prostředí je gró této firmy. Začali také používat kompostovatelné a vstřebatelné boxy a tašky k rozvozu jídla.