Společensky odpovědným aktivitám se věnuje v Ústeckém kraji i Autodrom v Mostě

Letos jsme opět oceňovali v rámci 5. ročníku soutěže „Cena hejtmana Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost“. Ceny hejtmana se účastnilo 39 subjektů z řad podnikatelského i veřejného sektoru, včetně škol a obcí. A kteří to byli? POJĎME SI KAŽDÉHO ÚČASTNÍKA POSTUPNĚ PŘEDSTAVIT.

Akciová společnost AUTODROM MOST provozuje stejnojmenný závodní okruh. Budoval se v letech 1978 až 1983 v místě bývalého povrchového hnědouhelného dolu Vrbenský, a je tak ukázkou zdařilé revitalizace těžbou poškozené krajiny. Nápad na stavbu autodromu sice vznikl v souvislosti s automobilovými a motocyklovými závody, hned od počátku se ovšem počítalo s jeho využitím i pro jiné účely. Autodrom tak brzy ožil také testováním závodních i nově vyvíjených vozů, kurzy bezpečné jízdy či výcvikem řidičů speciálních vozidel sanitních, hasičských nebo policejních. Tuto úlohu převzal později polygon, vybudovaný v areálu závodního okruhu v roce 2005. Patří mezi největší a nejkomplexnější zařízení svého druhu v České republice, které svou dispozicí, instalovanými technologiemi a dalšími navazujícími aktivitami nabízí na ploše 13 hektarů jedinečné podmínky pro výuku a výcvik řidičů ve všech oblastech problematiky řízení vozidel.

Autodrom prostřednictvím svých sportovních akcí podporuje regionální i mezinárodní rozvoj cestovního ruchu. Provozuje také dětské dopravní hřiště, kde se děti učí v praxi základům fungování a bezpečnosti v silniční dopravě. Hřiště je navíc dětem přístupné zdarma. Pro mládež autodrom organizuje dotovaný kurz bezpečné jízdy FOR TEEN, který je určený začínajícím řidičům ve věku do 24 let. Senioři pak mohou využít bezplatného kurzu Jedu s dobou, jenž se zaměřuje na zvládání nástrah, s nimiž se nejčastěji potýkají řidiči ve věku nad 65 let.

Ve spolupráci s Ústeckým krajem společnost AUTODROM MOST pořádá například nejnavštěvovanější podnik svého každoročního kalendáře, jímž jsou závody evropského šampionátu okruhových tahačů Czech Truck Prix. Závodní víkend se pyšní titulem Rodinné stříbro Ústeckého kraje, cílem tohoto projektu je dlouhodobá podpora nejvýznamnějších aktivit v regionu, s nimiž kraj spojil své jméno.

Společně s Ústecký krajem se autodrom podílí také na projektech zaměřujících se na bezpečnost v dopravě, cílovou skupinou jsou zejména děti a mladí lidé.