Přednáška HSR-ÚK a společnosti HENNLICH s.r.o na SOŠ a SOU Roudnice nad Labem na téma „Společenská odpovědnost“

Dne 9. 5. 2016 proběhla na půdě Střední odborné školy a středního odborného učiliště Roudnice nad Labem, Neklanova 1608 přednáška na téma „Společenská odpovědnost organizací“, jež zrealizovala Hospodářská a sociální rada Ústeckého kraje (HSR-ÚK)  ve spolupráci se společností HENNLICH s.r.o.

Smyslem série seminářů je seznámit žáky s problematikou společenské odpovědnosti organizací, demonstrovanou  na příkladech subjektů, které přispívají k rozvoji Ústeckého kraje svým odpovědným chováním.

Na této přednášce vystoupila Edita Mynaříková z HSR-ÚK, Martin Jonáš, PR manažer a Renata Mejtová, HR manažerka, ze společnosti HENNLICH, společně představili obecný koncept společenské odpovědnosti (Corporate Social Responsibility – CSR), jeho principy, jeho historii a realizaci ve světě i v České republice. Dále pak proběhlo představení konkrétních činností CSR ve společnosti HENNLICH, v oblasti ekonomické, sociální i environmentální. Žáci aktivně diskutovali k tématu, v závěru přednášky se zúčastnili vědomostního kvízu.

Zástupci společnosti HENNLICH s.r.o. prezentovali všechny tři oblasti CSR, zmínili např. fungování SOS linky pro zaměstnance, dárcovského fondu HENNLICH, či realizaci slaďování rodinného a pracovního života, prostřednictvím Baby clubu, spolupráce s rodiči na mateřské a rodičovské dovolené, využívání multifunkční místnosti Work life balance office atd.

Na těchto příkladech se žáci dozví, co mohou zaměstnavatelé nabídnout svým zaměstnancům nad rámec zákonných povinností.

Fotogalerie

podporil_uk_logo_svisle_zelene_cmyk

Naši partneři