Gabriela Nekolová navštívila další výjimečný podnik ve svém kraji!

V Ústeckém kraji funguje velké množství skvělých projektů, o kterých veřejnost neví. Pro příklad nemusíme daleko – přímo v Ústí nad Labem Gabriela Nekolová navštívila Attigente Group, spol. s r. o., firmu s individuálním přístupem ke svým zaměstnancům, která pomáhá i dalším obyvatelům regionu. 

Call centrum Attigente Group, spol. s r. o, je v Ústeckém kraji významným zaměstnavatelem studentů bez praxe, důchodců ale i třeba rodičů s dětmi, pro které je zde zřízen dětský koutek. Uplatnění zde naleznou i zdravotně postižení. Sociálně odpovědná firma, která se snaží využít netradičních řešení v přístupu ke svým zaměstnancům. Díky zkušenostem se snaží pracovat s genderovými, generačními či etnickými předsudky.

Dalším nesporným přínosem je spolupráce s nadačním fondem Upřímné srdce, působícím od roku 2015. Nadační fond Upřímné srdce podporuje konkrétní hendikepované děti a za svou existenci již pomohl částkou ve výši 950 000 Kč.  V rámci svého působení pořádají akce pro širokou veřejnost.

„O Attigente jsem se dozvěděla na letošním Podnikatelském fóru Ústeckého kraje. Jejich činnost je obdivuhodná, i s přihlédnutím k vytvoření jejich další pobočky v Jirkově. Cítím, že si práci neulehčují a vycházejí z toho, jaká situace v Ústeckém kraji je. V současné době zaměstnávají kolem 230 osob. Rozhodně se sociální situace Ústeckého kraje nebojí a přitom všem dovedou i pomáhat“ uvedla Gabriela Nekolová. V roli předsedkyně Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje a z titulu náměstkyně ministryně práce a sociálních věcí v průběhu léta navštíví další sociálně odpovědné podniky Ústeckého kraje a bude s nimi diskutovat o rozvoji regionu i jejich dalších aktivit.

„Máme 230 zaměstnanců a zakládáme si na různorodosti pracovního kolektivu. Proto jsme otevřeni všem, i těm, kteří by práci hledali jen velmi obtížně“, komentoval výkonný ředitel, spolumajitel společnosti a zakladatel nadačního fondu Upřímné srdce, Matěj Prošek. Mezi další záměry společnosti podle něj patří také vytvoření dětské skupiny pro děti zaměstnanců. Jako generální sponzor nadačního fondu pak plánuje mnoho dalších aktivit na podporu zejména zdravotně postižených dětí.

„Jsem ráda, že se společnost Attigente Group, spol. s. r.o., přihlásila do 3. ročníku Ceny kraje za společenskou odpovědnost a velmi jim držím palce,“ doplnila Gabriela Nekolová.

 

Hospodářská a sociální rada Ústeckého kraje je zřízena jako iniciativní, koordinační a dohodovací subjekt pro jednání s vládou ČR, ministerstvy, ústředními správními úřady a orgány Ústeckého kraje v otázkách hospodářského a sociálního rozvoje Ústeckého kraje. Cílem HSR-ÚK je vyvážený a sociální rozvoj Ústeckého kraje a zvyšování úrovně jeho obyvatel. Všichni členi pracují v HSR-ÚK bez nároku na honorář.