Dejte nám tip do soutěže o Cenu Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost

Soutěž o Cenu Ústeckého kraje za společenskou zodpovědnost zahajuje svůj třetí ročník. Inspirujte se u velkých i menších firem a institucí jako např. AGC Flat Glass Czech, městská knihovna Louny, či město Ohníč. Ti všichni se v loňském roce zúčastnili a uspěli. Letos se můžete přihlásit i vy. Máte také možnost nominovat organizaci, která si podle vás ocenění v této oblasti zaslouží. Dejte nám tip a my se s doporučeným kandidátem rádi spojíme a pomůžeme vyřídit potřebné formality.

Letošní 3. ročník byl slavnostně vyhlášen za přítomnosti hejtmana Oldřicha Bubeníčka a Gabriely Nekolové, předsedkyně HSR-ÚK. Odborným garantem této soutěže je Rada kvality ČR. „Prostřednictvím soutěže chceme ocenit a zviditelnit úsilí i nápady místních firem a institucí, které při své činnosti myslí také na okolí a jeho udržitelný rozvoj. Věříme, že mohou být inspirací pro další,“ vysvětluje G. Nekolová.

Soutěž je vyhlašována pro subjekty z podnikatelského i veřejného sektoru, které působí na území Ústeckého kraje. Probíhá ve třech kategoriích: podnikatelský subjekt, organizace veřejného sektoru nebo obec. Potřebné formuláře a přihlášky jsou k dispozici na www.hsr-uk.cz/rubrika/soouk/.Pro přihlášení do soutěže stačí doručit podle pokynů přihlášku včetně dotazníku e-mailem na adresu kovarikova@hsr-uk.cz nebo poštou na adresu Hospodářská a sociální rada Ústeckého kraje, tř. Budovatelů 2532, 434 01 Most.

Zúčastněné subjekty jsou hodnoceny za své aktivity v oblasti společenské zodpovědnosti, a to zpětně, tj. v letošním ročníku budou hodnoceny aktivity roku 2016. Hodnocení provede opět Rada kvality ČR.

V loňském roce se o cenu ucházelo 27 účastníků z řad malých i velkých podniků, obcí, a dalších organizací veřejného sektoru, jako jsou školy, úřady, neziskové a příspěvkové organizace, nemocnice apod.

Hospodářská a sociální rada Ústeckého kraje a Ústecký kraj vnímají společenskou odpovědnost jako jeden z možných nástrojů ke zlepšení kvality života všech občanů v regionu, a proto vyhlášení Ceny Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost je jen jednou z mnoha aktivit, které v této oblasti v regionu realizují.

Cena Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost IMG_8569