ARMEX GROUP s.r.o. je patriotem Děčínska!

V loňském roce jsme oceňovali v rámci soutěže 4. ročníku Ceny Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost! Ceny hejtmana se účastnilo 43 subjektů z řad podnikatelského i veřejného sektoru, včetně škol a obcí. A kteří to byli? POJĎME SI KAŽDÉHO ÚČASTNÍKA POSTUPNĚ PŘEDSTAVIT.

 

ARMEX GROUP s.r.o.  

 

Skupina ARMEX podniká v oblasti prodeje pohonných hmot, je dodavatelem energií, provozuje vlastní síť čerpacích stanic, vyvíjí developerskou a inženýrskou činnost, investiční výstavbu a správu průmyslových zón, prodává průmyslové armatury a podporuje i rozvoj startupů.

Společnost ARMEX GROUP jako největší skupina Ústeckého kraje aktivně přijímá svůj díl společenské odpovědnosti v regionu Děčínska a Ústecka.

Významnou aktivitou podporující region je oficiální partnerství s ligovým basketbalovým klubem BK ARMEX Děčín a boxerským klubem BC ARMEX Děčín. Kromě toho podporuje i další veřejně prospěšné, sportovní, sociální a kulturní projekty, na které vydají více než 25mil Kč ročně. Patří k nim například automobilový závodní tým TATRA BUGGYRA RACING či občanské sdružení podporující malířskou tvorbu handicapovaných umělců P+P postižení postiženým a řada dalších charitativních a investičních aktivit, které mají významný dopad na region Děčínska a Ústecka.

Společnost myslí také na své zaměstnance pro, které má nefinanční benefity:

  • Týden dovolené navíc
  • Pružná pracovní doba
  • Home office
  • Zdarma čaj, káva, sodovka na pracovišti a stravenky (s příspěvkem)
  • Minimálně 4x ročně tematické snídaně
  • Odborné a manažerské vzdělávání, teambuilding, firemní večírek

 

 

 

 

 

V oblasti ochrany životního prostředí byla na dvou objektech společnosti naistalována fotovoltaická elektrárna speciálního systému SOLYNDRA.

Nový multifunkční objekt Armex LiveCentrum bude vytápěn plynovými kotly s teplovodními tělesy, provozní prostory větrány vzduchotechnikou. Všechny prostory budou řízeny inteligentním systémem pro získání dat o spotřebě jednotlivých prostorů i minimalizaci spotřeby v době nevyužívání prostoru. Při návrhu objektu je efektivně nakládáno s dešťovou vodou, střechy objektu budou „zelené“ s humusovou retenční vrstvou. Na pozemku budou zádržné nádrže pro možnost zalévání a dále zasakovacími tělesy pro likvidaci přebytku dešťové vody na pozemku. Ozelenění střech bude mít vliv na zkvalitnění prostředí v městské zástavbě.

„Děláme to proto, že jsme patrioti. Žijeme a podnikáme v Děčíně, máme zde rodiny a snažíme se zde investovat a tím zvyšovat kvalitu života v regionu. Protože jde o soukromé investice, tak samozřejmě musí mít i svoji návratnost. Pokud jde o obecně prospěšnou a charitativní činnost, motivací je prostá lidská snaha pomáhat těm, kteří to potřebují, a to především v regionu Děčínska, resp. Ústecka.“  Hynek Sagan, spoluvlastník a SEO firmy ARMEX GROUP.